Usługa DSR (Demand Side Response)

Demand Side Response (DSR) oznacza czasową redukcję poboru mocy. Programy DSR są to programy, które pozwalają na uzyskanie dodatkowych przychodów przedsiębiorstwom, które zdecydują się na zmniejszenie poboru mocy na wezwanie operatora systemu elektroenergetycznego przy krytycznych deficytach mocy.  Od 2021 można korzystać z programów Demand Side Response na rynku mocy.

 

Projekt Ustawy o zmianie ustawy o rynku mocy z lutego 2021 przewiduje możliwość uzyskania przez firmy znaczących ulg w opłacie mocowej.  Jeśli chcesz wiedzieć czy kwalifikujesz się do ulgi w opłacie mocowej, zamów bezpłatną analizę zużycia.

 

Przeprowadzimy bezpłatną analizę dotyczącą możliwości uzyskania ulg w opłacie mocowej* dla odbiorców przemysłowych, w których pobór mocy wynosi co najmniej 300 kW lub roczne zużycie wynosi co najmniej 2 GWh.

W wyniku analizy historycznych danych pomiarowych otrzymasz informację o wysokości ulgi w opłacie mocowej
w okresie 2022-2025

Dla wykonania analiz niezbędne są dane godzinowe – najlepiej za okres jednego roku.

 

Dodatkowo każda firma BEZPŁATNIE otrzyma informację na temat możliwości uzyskania przychodów w programie Demand Side Response. Twoja firma może otrzymać do 700 tys. w okresie 2022-2025 za 1 MW mocy przyłączeniowej!